KINALI ELLER VE COVİD 19


Bu makale 2020-10-24 08:29:10 eklenmiş ve 2435 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Kına yakmak bizde gelenektir. Biz çocuğumuzu askere gönderirken, kızımızı evlendirirken ellerine kına yakarız. Birde kurban edeceğimiz koçumuzu kına ile boyarız.

Şimdi buna doktorlarımız, hemşirelerimiz, ebelerimiz, kısaca sağlık çalışanlarımızı da ekledik. Onları da ellerine kına yakıp işlerine göndermeye başladık.

Çünkü o ellerine kına yakıp işlerine göndermeye başladığımız sağlık ordumuz COVİD 19 salgınında en ön safta yer alıyor, bunu yaparken de canını dişine takıyor ve adeta ölüme meydan okuyor da ondan onların ellerine kına yakmaya başladık.

Peki kınalı elleri ile insanları sağlıklarına kavuşturmak, yakalandıkları COVİD 19 salgınından kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye atan sağlık ordumuza vatandaş olarak bizlerin ve Devletimizin yeterli düzeyde katkısı oluyor mu? İşte bu soruya yanıt kocaman bir HAYIRDIR.

Son zamanlarda artan şiddet olaylarında sağlık çalışanlarımızın da nasiplendiğini üzülerek takip ediyoruz. Bir taraftan aman bilgi, beceri ve imkanlarınızı hastalarımızın sağlıklarına kavuşmaları için kullanın diye adeta yalvarırken, diğer taraftan eften püften sebeplerle onlara saldırıyor olmamızı ben şahsen izah etmekte zorlanıyorum. Onun için kınalı ellere el kaldıranları şiddetle ve nefretle kınıyorum. 

Peki Devletimiz sağlık ordumuza verdiği sözleri tutuyor mu? Bu soruya da kocaman bir HAYIR demem gerekiyor. Salgının çıktığı ilk günlerde kınalı eller için verilen sözlerin bugüne kadar tutulmuyor olmasını da anlamış değilim. Bir an önce verilen o sözler tutulmalı ve sağlık ordumuzun daha rahat bir şekilde çalışmaları sağlanmalıdır diyorum ve sağlık ordumuza bu satırlardan selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Sağlıktan başladık sağlıkla devam edelim. Geçtiğimiz günlerde değerli meslektaşlarım Kenan Certel ve Alaattin Onur’la birlikte Ferizli İlçemize gidip, bize 7 yıldan fazla hizmet veren değerli İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Gülşah Yılmaz’ı makamında ziyaret ettik ve kendisine yeni görevinde başarılar diledik ve bize verdiği hizmetler içinde teşekkür ettik.

Ferizli’de ikinci ziyaretimizi Devlet Hastanesi Başhekimi olan hemşerimiz Dr. Samet Kaymaz’a yaptık. Aynı zamanda Dahiliye Uzman hekimi olan Başhekim Kardeşimize de başarı dileklerimizi sunduk.

Dr. Gülşah Yılmaz’ın Akyazı’dan Ferizli’ye atanması ile ilgili olarak bana birçok bilgi ulaşıyor. Ben de bana ulaşan bilgiler ışığında bir araştırma içindeyim.

İşin aslına baktığımızda Doktorumuzun bizden alınıp Ferizli’ye tayin edilmesinin sorgusunu ben yapacak değilim. O sorguyu iktidar Partisinin Akyazı temsilcilerinin yapması gerekiyor. Eğer bu atama bilgileri dahilinde yapıldı ve onlarda tamam demişlerse açıklama onlardan beklenir. Atama bilgileri dışında yapıldıysa o zaman hesap sormak yine onlardan bekleniyor.

Dr. Gülşah Yılmaz’ın yerine gelen hanımefendi doktorumuzla henüz tanışma fırsatı bulamadık. Birçok meslektaşım iyi ve çalışkan bir kişi olduğu yönünde bilgiler aktardılar ve kendisini desteklememizi istediler. Onlara söylediğimi burada tekrar edeyim. Çalışkansa, başarılı olursa bize onun yanında yer almak, aksi olursa da karşısında durmak düşer. Bekleyip göreceğiz diyor ve yeni İlçe Sağlık Müdürümüze buradan “hoş geldiniz” diyorum kendisine başarı dileğimi gönderiyorum.

Ferizli ziyaretlerimizde bize gazeteci meslektaşımız Mustafa Üstübü ev sahipliği yaptı. İzzet ikramda bulundu. Kendisine teşekkür ediyor kesesine bereket diyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ