İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KONUSU


Bu makale 2020-09-03 07:14:40 eklenmiş ve 666 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Sağlıkta önemli değişimler yaşanıyor. İl Sağlık Müdürü yetkisini kullanarak kendisine bağlı kurumlarda bazı değişikliklere gitti ve kiminin yerini değiştirdi kimini boşta bıraktı. İlçemiz Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz’da boşta bırakılan isimlerden biri oldu.

Sağlık Müdürümüzün değişimi Akyazı’da pek hoş karşılanmadı. Hele hele o kadar başarılı, herkes ve kesim tarafından sevilen ve sayılan bir Müdürün görevden alınması üzüntü yaratırken, aynı sıfatla bir başka yere atanmamış olması ise bu üzüntüyü katladı.

Sağlık Müdürü olarak koltuğa oturduktan sonra görevde bulunduğu süre içinde birçok başarılı hizmetlere imzasını atan ve Akyazılıların gönüllerinde adeta taht kuran Dr. Gülşah Yılmaz’ın görevden alınmasına Akyazılılar gibi ben de bir anlam veremedim. Hele hele görevden alındıktan sonra aynı unvanla bir başka İlçeye atanmamış olmasını ise değerlendirmede hayli zorlanıyorum.

Bana göre bu değişiklikte İl Sağlık Müdürü Dr. Gülşah hanıma büyük bir haksızlık yapmış ve vebal altına girmiştir. Çünkü İl Müdürü dahil hiç kimse Dr. Gülşah Hanım için performansı düşük ve başarısızdı diyemez. Başarısız olsaydı ne Akyazı’da görev yapan biz basın mensupları, ne zamanın Akyazı Kaymakamı ve ne de zamanın Sakarya Valisi tarafından kendisine başarı plaketi, takdir ve teşekkür belgesi verilmezdi. Böyle düşünenler ve konuşanlar varsa hatırlatmak isterim.

Dr. Gülşah Yılmaz’ın yerine Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel İlçemiz Sağlık müdürü oldu. Bu atamada benim kafama takılan bir soru var. O da şu; Uz. Dr. Sevda Gürsel Serdivan gibi büyük bir İlçeden Akyazı’ya neden gönderildi. Merak ediyorum. Bilen varsa beni de bilgilendirirse memnun olurum.

Yeni Sağlık Müdürümüz Sevda Hanım sağlıkta çıtası hayli yüksek bir İlçeye geliyor. Çok çalışması ve o çıtayı daha yükseklere çıkarması gerekiyor. Yapabilir mi? Sakarya’daki meslektaş kardeşlerim yapar Sevda Hanım da çalışkandır ve tuttuğunu koparacak kadar da inatçıdır diyorlar. Çalışmasını görüp değerlendireceğiz. İnşallah meslektaş kardeşlerim haklı çıkarlar.

Ben ve benim gibi düşünen gazeteciler olarak kimseye düşman değiliz. Bizim tek isteğimiz bize gelen kamu personeli çalışması ve bizlere hizmet etmesidir. Bunu yaparsa sonuna kadar arkasında dururuz. Aksi olursa da karşısında oluruz.

Bize 7 yıl 6 ay gibi zaman dilimi içinde hizmet eden Dr. Gülşah Yılmaz’a başarılı çalışmalarından ötürü bir Akyazılı olarak teşekkür ediyorum. Size karşı duymakta olduğumuz sevgi ve saygı ilelebet artarak devam edecektir. Size yeni hayatınızda sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Yeni İlçe Müdürümüz Sevda Hanım’a da hoş geldin diyor kendisine başarı temennisinde bulunuyorum.

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ