O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL


Bu makale 2020-04-04 12:19:02 eklenmiş ve 34752 kez görüntülenmiştir.
Sezai Matur

Korona günlerinde gazetecilik yapmak gerçekten çok zormuş. gibi korona virüsünün en çok yayıldığı illerden birinde bu işi yapıyor ve kendinizi topluma karşı sorumlu hissediyorsanız, bu iş daha da zorlaşıyor.

Sakarya Her an sevdiğimiz insanların koronaya yakalandığını, hastanede bu hastalıkla mücadele ettiğini duyuyor ve bunlardan bazılarını haber yapmanın zorunluluğunu yaşıyoruz. Açıklanan resmi rakamların bir kaç gün geriden geldiğini biliyor, bildiğimiz daha bir çok şeyi mevzuat ve sorumluluk duygularımız gereği yazamamanın zorluğunu yaşıyoruz.

Dışarı çıkmak koronaya yakalanma riskini iyice arttırdığı için evlerimizde çalışarak sizlere haber ulaştırırken, sahada riske açık bir şekilde çalışan meslektaşlarımızla ilgili huzursuzluk yaşıyoruz.

Bu süreçte hata yapmadan, yaratmadan toplumsal bilinç yaratma çabalarına katkı sunmaya çalışıyoruz.

Verdiğimiz haberlerin iç karartıcı haberler olduğunu biliyoruz. Ama insanımızın bunları bilmek hakkı olduğunu düşünüyoruz. Dün bu şehirde herkes tarafından sevilen, sayılan bizim de sevdiğimiz, saydığımız iki doktorumuzun durumlarıyla ilgili haberleri üzülerek vermek durumunda kaldık.

Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam ve Dr. Zeynel Asal... medyada her ikisi için de o kadar güzel dualar edildi ki, eminim Allah onları bu dualar hürmetine sevdiklerine bağışlayacak ve Onlar yine görevlerinin başına dönerek sağlık dağıtmaya devam edeceklerdir. Her ikisine de geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, cephede onlar gibi riske açık bir şekilde çalışan diğer sağlık çalışanlarından da haberler Hastaneler yetmiyor, yetmeyecek de!

Korona ile mücadele sırasında yapılan yanlışları, eksiklikleri dile getirerek giderilmesine çalışıyoruz. Bazen bize iletilen eksikliklerden yazılamayacak durumda olanları hemen yetkililere ileterek arayışına katkı sunmaya özen gösteriyoruz. çözüm Biz bugün bir yandan gazetecilik görevimizi yerine getirmeye çalışırken bir yandan da korona ile mücadede vicdani sorumluluklarımızı yerine getirmenin derdindeyiz... Şu unutulmasın: Korona ile mücadelede hepimizin büyük sorumluluğu var. Kimse “ben ne yapabilirim ki?” demesin... Hepimiz, sokağa çıkmayarak, kendimizi izole ederek bu mücadeleye destek verebiliriz. Her zamanki çağrımızı yeniliyor ve bir kez daha “ Sakarya”  EVDE KAL diyoruz

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
bizimakyazi.com
© Copyright 2022 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ