KÜSMEK YOK DESTEĞE DEVAM


Bu makale 2020-01-18 00:02:54 eklenmiş ve 968 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Pazar günü sahamızda oynayacağımız Elazığ maçı bizim açımızdan hayli önemli. Bir hafta önce mahalle takımı diye adlandırabileceğimiz bir rakipten 5 gol yiyen takımımızın bu maçı kazanmaktan başka çaresinin olmadığını cümle alem biliyor.

Bilindiği gibi Velimeşeye  ilk yarıda kendi sahamızda yenilmiştik. Rövanşını ise farklı kaybetmiştik. Pazar günkü rakibimiz olan Elazığspora da deplasmanda yenilmiştik. Yolumuza devam edebilmek için bizim bu maçı kazanmamız gerekiyor. 

Bir önceki hafta deplasmanda farklı bir şekilde kaybettiğimiz maçın yankıları hala devam ediyor. Biz o maçı sadece kaybetmekle kalmamış, oyuncularımızın giydiği formaya yazılan yazı ile de Türkiye Spor kamuoyunun gündemini oturmuştuk. 

Ben bu maça telafi maçı olarak bakmıyorum. Rakipten yediğimiz ve 5-0 kaybettiğimiz maçın telafisi asla olamaz. Hele hele formalarımıza yazdırılan o yazıyı hiçbir SAKARYAS POR taraftarı ölünceye kadar unutmaz. O nedenle ben bu maçı telafi maçı olarak görmüyor ve kazanmamız gereken bir maç olarak değerlendiriyorum.

Hedefi bir üst lig olan takımlar arasında Elazığa yenilen tek takım biziz. Rakibimizin ligdeki yeri belli. Bizim böyle takımlara karşı üstünlük kuramama gibi bir alışkanlığımız var. Bunu bu maçta aşmamız lazım. Aksi halde ikinci yarının hemen b aşlarında gardımız düşer ve hedefimize ulaşamayabiliriz diye de korkumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Muhteşemlerimize gelince; Yönetim taraftarlarımıza bir jest yapmış ve maçın bilet fiyatlarını bir liraya indirmiş. Yani Pazar günkü maça gelecek olan muhteşemlerimiz stada bir lira ödeyerek girecekler. Tabi ki yapılan bu jest bir hafta önce yapılan gafı ortadan kaldırmaz. Çünkü muhteşemler hayli kırgınlar.

Pazar günkü maçla ilgili düşüncelerini bilmem elbette mümkün değil. Ama ben buradan o muhteşemlerimize küsmek yok desteğe devam çağrısı yapıyorum. Bilet fiyatı ne olursa olsun biz stadı dolduralım ve takımımıza desteğe devam edelim diyorum.

Bu muhteşem takım siz muhteşemlerindir. Yönetimler ve Teknik kadrolar gelip geçicidir. Baki olan ve her zamanda var olacak olan sizlersiniz. Sizin ve biz basın mensuplarının küsme lüksü yoktur. Onun için diyorum ki, yaz-kış demeden, yağmur-çamur demeden, soğuk-sıcak demeden, yakın-uzak demeden gönül verdiğiniz takımımıza destek için yollarda olan siz muhteşemlerimiz bu maçta bekleniyorsunuz. Oyuncularımızda belki yaşattıkları tüm olumsuzluklara rağmen sizin verdiğiniz bu destekten sonra sahada aday gibi futbollarını oynarlar ve alacakları galibiyetle hem giydikleri o şanlı formanın hem de sizin hakkını verirler.  Benim de beklentim bu yoldadır.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ