DOKTOR AÇIĞIMIZ KAPATILMALI


Bu makale 2019-12-11 00:33:40 eklenmiş ve 430 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Devlet Hastanemizin biz Akyazılıların göz bebeğidir. Yönetimini beğenen olur beğenmeyen olur. Üstlendikleri görevlerini adam gibi yapmalarından ötürü ben beğenenlerdenim.

Yerel basını ciddi şekilde takip edenler bazı gerçekleri görme şansına sahip olabiliyorlar. Yerel basınımızda hemen hemen her gün bir İlçemizin Devlet Hastanesi ve o hastanenin yönetimi ile ilgili olarak yayınlanmakta olan haberleri görebiliyorlar.

 Hastanemiz tarafından aylar önce uygulamaya konulan bir yeniliğin diğer hastanelerde yeni yeni konuşulmaya başlandığını ve aylar sonra hayata geçirilmeye çalışıldığını yine yerel basını takip edenler görüyordur.  Demem odur ki, bizim Devlet Hastanemiz İlimizdeki birçok hastaneler arasında önemli b ir yere sahiptir ve biz Akyazılılar için de çok önemlidir.

İlçemizin nüfusu artık 100 bine dayanmış durumdadır. Böylesine önemli bir İlçede hayatiyetini sürdürmekte olan Devlet Hastanemizde doktor eksikliği af edilir gibi değildir. Bu eksiklik yapılan tüm seçimlerde iktidar partisine oy veren ve verdiği oy oranı ile de Marmara Bölgesi birincisi olma gibi bir başarıya sahip olan Akyazı için gerçekten üzüntü verici bir durumdur ve bunun ayıbı tamamen iktidar partisinin Akyazı temsilcilerine aittir.

Doktor eksikliği Akyazı’mıza hiç mi hiç yakışmamaktadır. Hele hele hizmette sınır tanımayan ve canla başla çalıştıklarını gözlemlediğim Devlet Hastanemiz yöneticilerine de bu eksiklik onlara vurulan bir darbe olarak da değerlendirdiğimi ifade etmek isterim.

AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem geçtiğimiz aylarda bir basın toplantısı yapmıştı. Bu toplantıya AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Akyazı Koordinatörü de olan Dr. Ahmet Cindeoğlu’da katılmıştı. Konu hastaneden ve doktor eksiğinden açılınca araya girerek “Devlet Hastanesindeki doktor açığı gündemimizde en kısa sürede o eksikleri gidereceğiz. Üzerinde ciddi bir şekilde çalışıyoruz” demişti. Aradan geçen bunca zamana rağmen üzerinde çalıştıkları konuya ilişkin müjdeli bir haber alamadık ve Hastanemizde hala doktor eksikliği devam ediyor.

Ben buradan AK Parti yönetimine  “ Hiç zaman geçirmeden doktor açığımızı kapatın. Yarın hesabını vermekte zorlanırsınız” diye çağrıda bulunmak istiyorum. Bu çağrıma kulak asarlar asmazlar bilemem. Bildiğim şudur. Doktor açığımız kısa sürede kapatılamazsa tepki sesleri daha da yükselecektir. Bilmelerini istiyorum.

YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ

Sözü hazır Devlet Hastanemizden açmışken devam edeyim. Sağanak şeklinde yağan her yağmur sonrası hastane girişi sular altında kalıyor. İnsanlar hastaneye girip çıkmakta zorlanıyorlar. Sıkıntıyı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmakla paylaşmış ve o sıkıntının giderilmesini istemiştim. Aradan geçen zaman dilimi içinde bahse konu ettiğim o yerde Belediyenin bir çalışmasının olmadığını görüyorum. Artık yağışlı günlere girmeye hazırlandığımız şu günlerde bu sorun giderilmeli. Aksi takdirde şiddetli bir şekilde sağanak bir yağış sonrası benim gördüğüm manzara ile karşılaşma ihtimalimiz hayli yüksek. Onun için o talebimi bir kez daha yinelemek ve yetkililerden o sorunun kaldırılmasını bir kez daha istiyorum.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ