ORTALIK TOZ DUMAN


Bu makale 2019-01-09 22:59:52 eklenmiş ve 236 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde henüz adaylıkları belirlenmeyen İlçeler arasında Akyazı’mızda var. Tepede gerçekleşen ittifak nedeniyle partiler bir türlü adayımız şudur diyemiyor. Hepsinden önemlisi Sakarya İlçelerinin ve dolayısıyla Akyazı’nın ittifak içinde olup olmayacağı bile belli değil. O nedenle hem AKP’nin hem de MHP’nin belediye başkan aday adayları adeta diken üzerindeler.

Diken üzerinde olan sadece aday adayları değil. Her iki partinin İl ve İlçe başkanları da aynı derecede huzursuz ve onlar da ne olacaksa olsun bizde rahata kavuşalım der gibiler. Çünkü ittifak konusu nasıl sonuçlanacak onlar da bilmiyorlar.

Aday açıklaması uzayınca ortaya birçok liste ve isimler yayılıyor. Sosyal medyada listeler adeta cirit atıyor. İnsanlar hangisinin doğru hangisinin yalan olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor. Özellikle de geride bıraktığımız birkaç gün içinde sosyal medya üzerinden açıklanan listeler kafaları hayli karıştırdı. O listelere bakıldığında Cumhur ittifakının Sakarya’nın İlçeleri içinde geçerli olduğunu görüyoruz. Yine o listelere baktığımızda Hendek, Karapürçek ve Pamukova’nın MHP’ye diğer İlçelerin ise AKP’ye bırakıldığını anlıyoruz.

Bir de fısıltı gazetelerinden edindiğimiz bilgiler var. O bilgiler içinde de ittifakın söz konusu olduğu görülüyor ve bu defa İlçelerde değişiklikler görebiliyorsunuz. Zira fısıltı gazetelerinin yaydığı bilgiye baktığımızda Hendek, Sapanca, Ferizli ve Serdivan İlçelerinin MHP’ye geri kalan İlçelerin ise AKP’ye bırakıldığı şeklinde bir bilgiye sahip oluyorsunuz.

Her iki ittifak partisinin İl Başkanı “ Böyle bir liste söz konusu değildir. Hiç birimiz Sakarya’da ne olacağını bilmiyoruz. Bilen tek kişi Sayın Cumhurbaşkanımızdır “ diyor ve sosyal medyada dolaşmakta olan listelere kimsenin inanmamasını istiyorlar.

Ben de sosyal medyada dolaşan listelere inanmayanlardanım. Cumhur ittifakı Sakarya’nın İlçeleri içinde geçerliyse o zaman Akyazı kesinlikle AKP’nin olacaktır. AKP’liler kaleleri olan Akyazı’yı MHP’ye bırakmazlar.

O zaman ortaya şöyle bir tablo çıkıyor. Akyazı’da sadece ittifakçılardan AKP seçime girecek diğer ittifak ortağı MHP ise seçime giremeyecek. Bunu Akyazılılar nasıl değerlendirirler bilmiyorum ama ben bu kararın adil olmadığını düşünüyor ve öyle de değerlendiriyorum.

Akyazı’da güçleri birbirine yakın olan iki parti var. Biri AKP diğeri ise MHP. Bıraksınlar bu iki parti kıran kırana bir seçim yapsınlar. Kim güçlüyse ve Akyazılı kimi istiyorsa o partinin adayını belediye başkanı seçsin. İşin doğrusu da bu değil mi?

Akyazılı seçmen bu seçimde illa da bu adaya oy verin şeklinde bir zorlanmaya tabi tutulursa o zaman Akyazılı seçmenin kendi partisinin dışında kendine yakın olan diğer partilerdeki adaylara doğru kayacağını tahmin ediyorum. İnşallah Akyazı ittifak içinde yer almaz ve biz Akyazılılar da hür bir şekilde oylarımızı istediğimiz aday için kullanırız. Bu da benim temennimdir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ