AS AKYAZISPOR’UN HEDEFİ BÜYÜK


Bu makale 2018-08-27 15:31:32 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

As AkyazısporAkyazı’nın önemli takımlarından biri. Yıllarca 3.ligde top koşturduktan sonra amatöre düşen ve daha sonra Sakarya Amatör  Süper liginde boy göstermeye başlayan As Akyazıspor’da  bu yıl hedef büyüdü.

Geçtiğimiz günlerde yapılan olağan kongre sonrası iş başına gelen Ahmet Durmuş ve ekibi işbaşı yapar yapmaz basınla bir araya geldi ve bu yıldan başlamak üzere üç yıl içinde 3.lige çıkmak bizim hedefimizdir dediler.

Kulüp başkanı Ahmet Durmuş ve ekip arkadaşları bu hedef doğrultusunda çalışmaya ve transfer yapmaya başladılar. Görebildiğim kadar takımı tamamen yenilendi. Eski takımdan sadece Hasan Şahin, Hasan Özdemir, Beytullah ve Efendi ile bazı gençler kalmış. 25 kişilik kadroda diğerlerinin tamamen yeni olduğunu söyleyeyim.

Göreve gelir gelmez ilk yaptıkları icraat teknik adam transferi oldu. Bu kulvarda kendini ispatlamış olan Murat Özkan’ı takımın başına getiren başkan Durmuş ve Yönetimi transfer yaparken de en fazla dikkat ettiği husus futbolcunun kalitesinin yanında ve belki de önünde ahlaklı olmasına dikkat etmiş.

Anlayabildiğim kadarı ile bu yıl sahada bambaşka bir As Akyazıspor izleyeceğiz. Bu başkalık takımın büyük oranda değişmiş olması ve yeni futbolcuların kadroya dahil edilmesi, tecrübeli oyuncularla birlikte yetenekli genç oyuncularında kadroda yer bulacağının sinyali, rakip takımların Akyazı’ya korkusuzca gelmelerinin garantisi, maçların sonucu ne olursa olsun rakip takımların, maçları yönetecek olan hakemlerin ve gözlemcilerin adam gibi ağırlanıp adam gibi uğurlanacak olması, centilmenliğin skordan daha önemli görülüyor olmasını örnek olarak gösterebilirim.

Önceki gün başkan Ahmet Durmuş’la uzun s üreli bir görüşme yaptım. Ben sordum kendisi dobra dobra cevapladı. Ahmet Başkan anlatırken As Akyazıspor’un eski günlerine dönme zamanı yakınlaştı diye düşünmeden kendimi alamadım.

Bu görüşmemizde Başkanın taraftara da bazı mesajları vardı. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşayım. “Gerek iç sahada ve gerekse deplasmanda oynanacak olan maçlara taraftarların gelmesi, taraftarların maçları centilmenlik kuralları içinde izlemesi, ne rakip oyuncu ve saha kenarındaki teknik heyetine, ne gelen misafir taraftara, ne kendi oyuncularımıza ve teknik heyetimize asla küfür edilmemesi ve iyi oynayanın, seyir zevkimizi arttıran hangi takım ya da hangi oyuncu olursa olsun alkışlanması “

Bu isteklere hiçbir sporseverin hayır diyeceğini, ben bu istekleri olumlu bakmam ve uymam diyebileceğini asla düşünmüyorum. Ç ok olumlu istekler ve mutlak surette yerine getirilmesi gerekir. Ben şahsen bu istekleri çok yerinde buluyorum ve sonuna kadar da destekliyorum.

Bu yıl ki kadromuz önemli bölümü dışarıdan g elen oyunculardan kurulu. Bu oyuncularımızı Yönetim rahat ettirebilmek için kendilerine 400 M2 alanlı bir ev kiralamış. Dışarıdan gelen oyuncularımız bu evde kalacaklar. Ev şehir merkezinin içinde. Yemeklerini de AK-BELDE tesislerinde yiyecekler. Bu uygulama profesyonelliğe geçiş anlamı taşıyor. Demek oluyor ki, Başkan Durmuş ve Yönetimi belirledikleri son hedef olan 3.lige çıkmak için yapılması gerekenleri şimdiden yapmaya başlamış.

Başkan Durmuş’la yaptığım görüşme bir saatten fazla sürdü. Bu görüşmemde Genel kaptan ve Akyazılıların gönüllerinde taht kurmuş olan kemik kıran tik tak Ahmet, her zaman sporun ve futbolun içinde olan Genel Sekreter Ahmet Silahçı ve kulübün kasası durumunda olan sayman Metin Bayhan’da hazır bulundular. Onlarda yaptığım habere katkı verdiler. Ben Başkan Ahmet Durmuş’la birlikte yanındaki yönetime ve özellikle de As Akyazıspor’la ilgili olarak bizi habersiz ve resimsiz bırakmayan alt yapıdan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Aktürk’e teşekkür ediyorum ve 29 Eylül’de başlayacak olan ligde mücadele edecek olan tüm takımlarımıza, takımların başkan, yönetici ve teknik heyetlerine, hakemlerimize, gözlemcilerimize, ASKF başkan ve Yöneticilerine kısaca futbolla ilgisi olan herkese başarılar ve kolaylıklar diliyor ve tüm takımların taraftarlarına da iyi seyirler temennilerimi gönderiyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ