BU TARAFTARA CAN KURBAN


Bu makale 2018-07-26 17:01:00 eklenmiş ve 200 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Bizim taraftarımızın ünü bırakın ülke genelini ülke dışına taşmış bir taraftardır. Ara sıra ufak tefek taşkınlık yapıyor ve kulübe parasal zarar veriyor olsalar da yine bizim taraftar bir tanedir. Bunu dün akşam bir kez daha gördük.

Bütün takımlar böyle taraftara sahip olmak ister. Olabilmek için de neler neler yapmaz. Nitekim yapıyor ama bir türlü sahip olamıyor. Çünkü böyle taraftara sahip olmak her takıma nasip olmaz. Bu durum bize yani SAKARYASPORUMUZA has bir durumdur. O nedenle hiçbir takımın taraftarı boşuna heveslenmesin bir taraftarımız gibi olamazlar.

Dün akşam muhteşemlerimiz stadımızı ağzına kadar doldurdu. Muhteşemlerimizin yaptığı Meksika dalgalanması görülmeye değer güzellikteydi. O dalgalanmayı maçı izlemeye gelen Galatasaray taraftarı da izledi. Onlar bile böylesine görkemli bir dalgalanmayı bugüne kadar izlememişlerdir diye düşünüyorum. Kısaca dün akşamki maçta MUHTEŞEMLERİMİZ maçın bile önüne geçti.

Maça gelince; Karşımızdaki takım Süper lig şampiyonu olan GALATASARAY.  Biz ise 2.ligde şampiyon olmak isteyen bir rakip. Hal böyle olunca ortaya klas farkı çıkıyor ve kuşkusuz misafir takım bizim takımdan doğal olarak ağır basıyor. İşte o fark maçın skorunu da beraberinde getirdi.

Dün akşamki maçta GALATASARKAY işi ilk yarıda bitirdi. Atılan goller güzeldi. Maç boyu bizde önemli fırsatlar yakaladık ama o pozisyonları golle değerlendiremedik. Kalecilerimizde zaman zaman önemli kurtarışlar yaparak kale emin ellerde mesajı verdi.

Yapılan transferlerle bizim takımın iskeleti tamamen değişmiş durumda. Oyuncularımız henüz birbirlerine alışamamışlar. Kısaca dün akşamki maçı izledikten sonra bizim takımın henüz hazır olmadığı gördüm. O nedenle bu maça bakarak şu oyuncumuz iyiydi filanca oyuncumuz götüydü demek istemiyorum. Böyle bir düşünceyi siz değerli okurlarımla paylaşmam halinde futbolcularımıza haksızlık yapmış olurum. Böyle bir haksızlığı yapmayı asla istemem. Çünkü henüz yolun başındayız ve de hazırlık dönemindeyiz. Daha bu köprünün altından çok sular akacak.

Başkanımız Cevat Ekşi kısa ama öz bir konuşma yaptı. Konuşmasında biz elimizden geleni yaptık takımı kurduk. Bundan sonra iş teknik heyetimize ve futbolcularımıza kaldı dedi. Elbette doğru söyledi. Bende yönetim görevini yaptığına göre yönetimi ve bizi sevindirmek bundan sonra futbolcularımızın işidir diyorum ve konuyu da bu taraftara can kurban diyerek noktalamak istiyorum.

Zımbayı kutluyorum

Salı günü SASKF olağan genel kurulunu yaptı. Yaşar zımba güven tazeledi ve rakipsiz bir şekilde tekrar SASKF’nin başkanı seçildi. Rakipsiz diyorum ya, eğer hafızam beni yanıltmıyorsa SASKF kurulduğu günden bugüne ilk kez tek bir listeyle genel kurula gitti. Bu durumda Yaşar Zımbayı gerçekten kutlamak lazım. Bende kutluyorum.

Sakarya da faaliyetlerini sürdürmekte olan Amatör spor kulüplerinin tamamının onayını almak ve yapılan genel kurula tek listeyle çıkma başarısı göstermek her babayiğidin harcı değildir. Zımba görev yaptığı süre içinde kendini sevdirmiş ki bu sonuç ortaya çıkmış. Onun için Zımbayı bir kez daha kutluyorum.

Yaşar Zımba ve ekibi güven tazeledi ama önemli bir sorumluluğu da üstlendi. Zımba ve yeni ekibi bu dönemde daha fazla çalışmak, daha fazla hizmet etmek zorundadır. Onlarda bu bilinçle çalışmalarına başlamışlardır diye düşünüyorum ve Zımba ile ekibini tebrik ediyor ve yeni çalışma dönemlerinde üstün başarılar diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ