AKYAZI YİNE BİRİNCİ -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2018-06-25 17:17:11 eklenmiş ve 387 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapıldı. Her iki seçimin galibi de AK Parti ve onun Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. AK Partiye oy vermede Akyazı bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de yüzde 81.9’luk oy oranı ile birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

Bu tür seçimlerde Akyazı her zaman belirleyici rolünü başarıyla yerine getiriyor. Akyazı’da sonuç ne çıkarsa Türkiye genelinde de aynı sonuç çıkıyor. Nitekim AK Parti Pazar günü yapılan seçimde Akyazı’da birinci parti çıktı ve bu sonuç Türkiye’de de çıkan sonuç oldu.

Seçim sonunda AK Partinin bir Milletvekilliği kaybı oldu. AK Partinin kaybettiği Milletvekili İYİ Partiye gitti. Böylece AK Parti 7 Milletvekilinden 4’ünü alırken CHP, MHP ve İYİ Parti’de birer Milletvekilliği aldı ve böylece sayı 7’ye tamamlanmış oldu.

İktidara geldiği yıldan itibaren verdiği oylarla AK Partiye destek veren Akyazı bu seçimde de bu görevini yerine getirdi ve böylece hizmetlerinde en kralına layık olduğunu bu seçimde vermiş olduğu destek ile de ispatlamış oldu.

Seçim artık geride kaldı. Bundan sonra yapılacak olan iş verilen desteğin karşılığını almak olmalıdır. Akyazı’nın hizmet anlamında neye ihtiyacı varsa o hizmetler kesinlikle getirilmelidir. Bunu yapacak olan da kuşkusuz AK Parti İlçe yönetimidir.

İlçe Yönetimi oturup Akyazı’nın ne gibi hizmete ihtiyacı varı tespit etmeli ve öncelik sırasına göre o hizmetler bir bir Akyazı’ya getirilmelidir. Çünkü Akyazı bunu fazlasıyla hak etmiş bir İlçe konumundadır. Verdiği oy oranı ve destek nedeniyle bırakın Sakarya ve Marmara Bölge birinciliğini belki de Türkiye birincisi olmaya aday bir İlçedir Akyazı.

Öyleyse AK Parti Yönetimine bundan sonra çok iş düşecektir. Yukarıda da belirttiğim gibi eksiğimiz nelerse onları tespit etmeli ve o eksikler öncelik sırasına göre İlçemize nasıl getirileceğinin hesaplarını ve planlarını şimdiden yapmaya başlamalıdır. Zira bu seçimin sonucu onları daha fazla çalışmaya ve daha çok hizmet getirmeye mecbur bırakan bir sonuç olmuştur.

Elde edilen bu başarıda pay her ne kadar Sayın Erdoğan’ın rüzgarı ve sevgisi ön plandaymış gibi görünse de AK Parti İlçe teşkilatının da hakkını kendilerine teslim etmek lazım. Hem AK Partiyi hem de elde edilen başarıda önemli hisse sahibi olan AK Parti İlçe Başkan ve Yönetimini tebrik ediyorum. Bir tebrikim de daha önce Milletvekili olup tekrar seçilenlerle yeni seçilen Milletvekillerine olacak. Onlardan da Akyazı’ya getirilecek olan hizmetlerde kendilerinden destek bekliyorum.

Önümüzdeki günlerde eğer o beklediğimiz hizmetler gelmez ve özellikle iktidar partisinden seçilen Milletvekillerini İlçemizde sık sık göremez ve gelecek olan hizmetlere katkı vermezlerse o zaman yapacağımız eleştirilere zemin olması bakımından şimdiden bu hatırlatmayı yapmak istedim. Çünkü bu konunun sıkı takipçisi olacağım. Şimdilik bu kadar diyelim ve yazıyı noktalayalım.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
İSTEMESİNİ BİLMİYORLAR SANIRIM
ALİCAN 2018-06-25 17:38:24
AKYAZIAK PARTİYE 20 YILDAN BERİ BU DESTEĞİ VERİYOR. BU GÜÇLÜ DESTEĞİ KULLANABİLECEK KABİLİYETTE YÖNETİCİLERİMİZ OLMADI Kİ BU GÜNE KADAR.MUTLAKA HİZMET İSTİYORLARDIR ANCAK İSTEMESİNİ BİLMİYORLAR SANIRIM. sinop otelleri BUNU BİR HİKAYE İLE ANLATAYIM SİZ DE ANLAYIN. PADİŞAHIN ŞEHZADELERİNDEN BİRİ ÇİNGENE KIZINA AŞIK OLUR. ÇARE YOK KIZI İSTEMEK ÜZERE PADİŞAH KIZIN BABASINA VEZİRİNİ GÖNDERİR. VEZİR ALLAHIN EMRİ PEYGAMBERİN KAVLİ İLE KIZI BABASINDAN İSTER. KIZ BABASI BENİM SİZE VERİLECEK KIZIM YOKTUR DİYE İSTEĞİ GERİ ÇEVİRİR. ANCAK ÇARESİZ KALAN PADİŞAH BABAYA SÖZ GEÇİRECEK BİRİ MUHAKKAK OLMALIDIR DİYEREK BU KİŞİYİ ARATTIRIR. BU KİŞİ ÇERİBAŞI HALLEDER DİYEREK KIZI İSTEMEYE ÇERİ BAŞINI GÖNDERİRLER. ÇERİ BAŞI KAPIYI ÇALMAK BİR YANA TEKMEYLE İÇERİ GİRER. BRE SEFİL SEN NASIL OLUR DA DEVLETLÜ PADİŞAHIMIZIN OĞLUNA KIZINI VERMEZSÜN DER. KIZ BABASI İTİRAZ ETMEDEN VERDİM GİTTİ BEYİM DER. BUNLAR BENDEN BÖYLE USULÜNCE KIZ İSTEMEDİLER Kİ. BİZİM SİYASETÇİLERİMİZ DE HİZMETİ BÖYLE USULÜNCE İSTEYEMEDİKLERİ SÜRE AKYAZIYA HİZMET GELMEEEEEEEZ.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ