TARANOĞLU’NU DİNLERKEN -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2018-05-16 22:34:27 eklenmiş ve 219 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Anavatan Partisinin güçlü isimlerinden biri olan ve 3 dönem Sakarya Milletvekilliği ve Bakanlık yapan Ersin Taranoğlu’nun daveti üzerine gittiğim basın toplantısında kendisini dinlerken ortaya koyduğu projeleri içinde çılgın projeler demek zorunda kaldım.

20 yıl gibi hayli uzun zaman dilimi içinde Türkiye’nin tepesinde görev yapan Sayın Taranoğlu bilindiği gibi bir müddettir aktif siyaset yapmıyordu. Davet ettiği o toplantıya giderken toplantının yapılma nedenini bilmediğim için olacak içimden Sayın Taranoğlu aktif siyasete mi dönüyor diye içimden geçirmeden edemedim.

Ancak konuşmaya başladığında bu düşüncemin yanlış olduğunu fark ettim. Çünkü Sayın Taranoğlu konuşmasında siyaseti değil Adapazarı’nı konuştu. Adapazarı’nın geri kalmışlığını, hizmet fakiri olduğunu v e bir türlü yenilemediğini ve değişemediğini örnekler vererek anlattı.

Ortaya koyduğu ve tartışmaya açtığı projelerinin öncesinde Sakarya’nın (kendi ifadesiyle Adapazarı’nın) bugünkü iktidara ve hükümete ve iktidar partisinin genel başkanı ve Cumhurbaşkanına tam destek verdiğini, ancak karşılığını alamadığını belirterek Adapazarı’nın hükümetten ve özellikle de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’dan alacaklı olduğunun altını çizdi. Sayın Taranoğlu çılgın projelerini biz basın mensupları ile paylaşmadan önce İlimiz Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, SATSO ve SESOB Başkanları ile paylaştığını da konuşmasında ifade etti.

Benim çılgın olarak değerlendirdiğim ve maliyeti hayli yüksek olan o projelerin Belediyelerin yapamayacağını, yapacak olan kişinin de sadece Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. İlave olarak da bugün Türkiye’de bir Allah’ın dediği olur bir de Recep Tayyip Erdoğan’ın dedi ve bu beşlinin hiç zaman geçirmeden Cumhurbaşkanı ile görüşüp projeleri sunmasını ve gerçekleşmesi için de kendisinden söz alması gerektiğini de söylemeden geçmedi.

Sayın Taranoğlu’nun Adapazarı Kentsel Gelişim Projesi adını verdiği o projede 6 önemli husus var. Şehir girişi ve Maltepe tüneli, Park ve Rekreasyon alanı olarak önerilen bölgeler, alternatif şehir girişi v e yeni Bulvar, Sapanca-Arifiye ve Kent Merkezi raylı sistem güzergahı, Atatürk Bulvarı araç trafiğinin yer altına alınması, tarihi meydan Taranoğlu’nun sunduğu projelerdi. Bakıldığında yapılması çok zor olan ancak imkansız olmayan projelerin hayata geçirilmesi için de Taranoğlu Sayın Cumhurbaşkanını adres olarak gösterdi. Her ne kadar imkansız gibi görünse de günümüz Türkiye’sinde bir çok imkansızın imkan haline getirildiğini gören biri olarak ben inşallah bu çılgın projeler hayata geçsin diye dua edeceğim.

Sayın Taranoğlu’nun her ne kadar aktif siyaseti bıraktım demişte olsa da Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sezai Matur’un yazdığı gibi tekrar aktif siyasete dönecekmiş gibi geldi bana. Hadi hayırlısı diyorum ve hem daveti için hem de şehrimizin bir adım daha ileri gitmesi, olumlu değişimler yaşaması,  şehrimizin daha güzelleşmesi için kafa yorup ürettiği ve tartışmaya açtığı o çılgın projeleri için teşekkür ediyorum. İnşallah o projeler hayata geçer demeyi kendime görev sayıyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ