FEVZİ BORA VE İLÇE KONGRESİ -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2017-11-17 19:59:48 eklenmiş ve 227 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Nihayet AK Parti de İlçe başkan adayı açıklandı. Açıklanan isim Fevzi Bora. Bana göre açıklanan isim sürpriz olmadı. Beklenen bir isimdi ve geçte olsa açıklandı. Hayırlı olsun.

Genel Merkez son dakikada bir erteleme yapmazsa İlçe kongresi 25 Kasım’da yapılacak. İlçe başkanı ve yapılacak kongrenin tarihi de açıklandığına göre şimdi gözler yönetime girecek olan isimlere çevrildi.

AK Parti İlçe teşkilatının geçmişte yönetim kurul üye sayısı 25 idi. Bu sayı 20’ye düşürüldü. Kısaca yapılacak olan kongrede delegeler 20 yönetim kurulu üyesi seçecekler. Şimdi gözler yönetime girecek isimlere çevrildi dedim ya, gerçekten de bütün dikkatler o isimlerin üzerinde.

Tekrar başkan olması kesinleşen Fevzi Bora engellerin birini başarıyla aşmış durumda. İkinci engeli yönetime alacağı isimlerle ilgilidir. Bakalım bu engeli de aynı rahatlıkla aşabilecek mi? Bana göre bu engeli aşarken biraz zorlanacak gibi geliyor. Çünkü yönetim kurulu sayısı 25’den 20’ye düşürüldü. Burada 5 isim eksildi. Diğer tarafta daha rahat bir ortamda çalışmak isteyen Bora’nın henüz adaylığı açıklanmadan önce yönetime almak ve birlikte çalışmak istediği bazı isimlerle görüştüğü siyasi kulislerinde söyleniyor. Sayı bakımından bunlarında en az 5 kişi olduğu aynı söylentiler arasında. Bunun dışında şu anda yönetim kurulunda olan ve kendilerini biz olmazsak olmaz diye nitelendiren isimler var. Bora’nın onlardan da vazgeçmesi mümkün değil. Onların sayısı da en az 5-7 kişi arasında. Geriye kalan sayı ise 8. Birilerinin isteği üzerine yönetime almak zorunda kalacağı yeni isimleri de bu hesaba kattığımızda Bora’nın eski listesinden bu saydıklarımın dışında kalanlar arasında yeni yönetime alacağı isim sayısı çok düşük olacak gibime geliyor. Bakalım Başkanlığı garanti olan Fevzi Bora’nın listesi nasıl olacak. Bunu öğrenebilmek için 25 Kasımı beklemek zorundayız. Bekleyelim ve görelim.

CHP’DE KONGREYE GİDİYOR

AK Partide olduğu gibi CHP’de de İlçe kongresi hazırlıkları var. İl Başkanlığının yaptığı açıklamaya bakıldığında CHP’nin Akyazı İlçe kongresi 5 Aralık Salı günü yapılacak. AK Partide olduğu gibi CHP’de de başkan değişmeyecek ve Recep Furuncuoğlu da Fevzi Bora gibi 5 Aralık günü yapılacak olan kongreye tek isim olarak girecek.

Basından takip edebildiğim kadarı ile CHP de rekabet İl genelinde yaşanacak gibi görünüyor. Adapazarı İlçe Başkanlığı için Fatma Kurtuluş günler öncesinden adaylığını açıklarken, yine basından takip ettiğim kadarı ile Avukat Elif Yar’ın da aday olabileceği yazılıp çiziliyor. İsimleri geçen iki adayla ilgili şu bilgileri vereyim. Avukat Elif Yar Kuzuluk'ludur. Fatma Kurtuluş’ta Kuzuluk'luların yeğenidir. Annesi Kuzuluk'ludur.

Asıl rekabet İl başkanlığı seçiminde yaşanacak gibi görünüyor. Şu anda bu görevi yürütmekte olan Ayça Taşkent eğer rakibi çıkarsa seçime o rakipten bir adım önde girer diye düşünüyorum. CHP’deki kongreleri ve gelişmeleri de bekleyip görmek lazım. Kesin bir yargıya varabilmek için.

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ