MHP’DEN İSTİFALAR VE İYİ PARTİ -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2017-11-10 01:47:06 eklenmiş ve 204 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Yıllarını MHP saflarında geçiren bazı isimler Pazar günü düzenledikleri bir toplantı sonunda İYİ Partiye katılmak için partilerinden istifa etiklerini kamuoyuna duyurdular.  Yapılan bu açıklamanın basında yer almasının ardından istifa edenler arasında yer alan bazı isimlerin biz o toplantıya da katılmadık ve istifa da etmedik şeklinde açıklama yapmış olmaları bana biraz tuhaf geldi. Sebebini şöyle açıklayayım; ir defa toplantıyı düzenleyenlerin önderliğini üstlenenler sonradan ben istifa etmedim diyen isimlerle konuşmadan onlar adına böyle bir açıklama yapacaklarına ihtimal vermiyorum. Sonradan yapılan bu açıklamanın bana tuhaf gelmesi de bu düşüncem nedeniyledir.

Yapılan toplantının bana aceleye gelmiş gibi göründüğünü söyleyebilirim. Çünkü MHP ile bağlarını koparan birçok ismin yapılan o toplantıda yer almadığını ve de isimlerinin istifa edilenler arasında geçmediğini gördüm. 

MHP ile yollarını ayıranların önemli isimlerle toplantıyı düzenleyenlerin birebir görüşmediklerini öğrendim. O nedenle o toplantı aceleye geldi diyorum. Ayrıca o toplantı yapılırken İYİ Partinin İl başkanı henüz belirlenmemişti. Bugün ise yeni partinin İl Başkanı net olmasa da aşağı yukarı belirlenmiş durumda. Bahse konu olan istifalarla ilgili o toplantı İl Başkanı açıklandıktan sonra yapılmış olsaydı bana göre daha anlam kazanırdı. Buda benim görüşüm.

Basın açıklamasının detaylarına girmek istemiyorum. Çünkü o detaylar hem gazetelerde hem de internet sitelerinde yer aldı. Bir kez daha o nedenleri sıralayıp sizleri sıkmak ve de yormak istemiyorum. Onun için o açıklamayı es geçiyorum. Ama es geçmediğim konu toplantının aceleye getirilmiş olduğudur. Bunda ısrarcıyım.

Kurulan yeni partinin İlçe başkanı olmak isteyenlerin sayısı hayli fazla. Bazıları daha parti kurulur kurulmaz çalışmalara ve Ankara yollarını eskitmeye başlamışlar. O çalışmaları başlatanların atladığı bir konu var ki siyasette önemlidir. O da İl başkanı belli olmadan yapılan çalışmaların boşa gidebileceği konusudur.

Ben bu yazıyı yazarken kimin İl başkanı olacağı henüz netlik kazanmamıştı. Ancak İYİ Partinin İl Başkanı olması beklenen isimler arasında Dr. Hüsamettin Atasever isminin ön plana çıktığını biliyorum. Önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen İl Başkanının ismi açıklanır açıklanmaz bu defa gözler yeni partinin kurucu İlçe başkanları kimler olabilire çevrilmiş olacak. Diğer İlçeleri bu yazımın içine karıştırmadan sadece Akyazı’dan bahsetmek isterim.

Şimdi gözler kimin İlçe başkanı olacağına çevrildi dedim ya, isterseniz bu konuyu biraz açayım. Bugün itibarıyla Dr. Hüsamettin Atasever’in ismi yeni Partinin İl Başkanlığı için ön plana çıktı diyoruz ya, bugünlerde yapılacak olan açıklamada Atasever’in İl Başkanı olarak atanması halinde İlçe başkanlarını belirlerken kuşkusuz kendisine yakın olan isimleri belirleyecektir. Akyazı’da o isim kim olabilir diyenlere cevabım şöyle olur. Dr. Atasever’e yakın isimler kim ya da kimler diye biraz hafızanızı zorlarsanız İYİ Partinin yeni kurucu İlçe başkanını da bulmuş olursunuz. Size bu kadar ipucu yeter.

 

Bu sadece Atasever’in İl Başkanı olması halinde ki düşüncemdir. Aksi olması halinde yani İl Başkanlığına bir başka ismin atanması halinde ise bu defa atanacak o isme yakın olan bir isim Akyazı’da İlçe başkanı olur. Diyerek yazıma noktayı koyayım istiyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ