Rahmetle ve Özlemle anıyoruz--SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2017-10-05 22:23:26 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

7 Eylül 2002 günü bizim için üzüntü veren, yasa tutmamıza neden olan ve yüreklerimizi dağlayan bir gündür. Çünkü o gün Sivasspor maçını oynamak için yola çıkan Sakaryaspor kafilemiz Yozgat İli sınırları içinde geçirdiği kaza sonrası 6 canımızı kaybettik. Bu nedenle 7 Eylül 2002 günü biz Sakaryalıların derin üzüntü duyduğu gündür.

7 Eylül 2002-7 Eylül 2017 bizi üzüntüye boğan talihsiz kazanın üzerinden 15 yıl geçmiş ama hafızalarımızda hala tazeliğini koruyor. O elim kazada 6 canımızı kaybettik. Aradan değil 15 yıl çok uzun yıllar geçse de ne onları unutacağız ve unutturacağız, ne de o elim kazayı unutacağız.

Elim kazada kaybettiğimiz canlarımız Fethi Güntekin, Aykut Yiğit,  Cüneyt Çukur, Fırat Öndil, Fevzi Ergünoğlu ve Selami Uludağ’ı ölüm yıl dönümlerinde bir kez daha özlemle ve rahmetle anıyoruz.  Kederli ailelerine ve Sakaryaspor camiamıza bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum.

Bugsaş maçı önemli

Lige Karşıyaka beraberliği ile başlayan takımımız bu hafta sonu Bugsaş maçı için Ankara’ya gidiyor. Yaptığı flaş transferlerle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Sakaryasporumuzun lige iki puan kaybederek başlaması hepimizi derinden üzmüştü. İşte bu maç kaybedilen iki puanın telafisi için çok önemli. Bu maçı kazanarak hem iki puanı telafi edeceğiz hem de morali bozulan o muhteşem taraftarımızın gönüllerini tekrar kazanacağız.

Teknik heyetimiz ve oyuncularımızda Pazar günü Ostim sahasında oynayacakları Bugsaş maçının önemini bizden daha iyi biliyorlar. Bu maçla ilgili hazırlıklarını da bu bilinç üzerinden yaptılar. Bizim takım bu maçı kazanacak ve üzerimizdeki kara bulutları dağıtacaktır. Benim inancım bu yöndedir.

Takımımıza Bugsaş maçında başarılar diliyorum. Giderken sevincin ve neşenin hakim olacağı kafilemizin dönüşü de aynı sevinç, neşe ve mutluluk içinde olsun. Temennim budur.

Yeni stadımız Hacettepe maçına yetişecek mi?

İlk iç saha maçımıza yetiştirilemeyen yeni stadımız acaba ikinci iç saha maçımız olan Hacettepe maçına yetiştirilebilecek mi? Bütün sporseverlerin ve biz basın mensuplarının akıllarında oluşan soru bu. Elbette bu soruya cevap vermesi gereken yetkililer var ama onlardan da ses gelmiyor. İşte bu belirsizlik ben dahil herkesi karamsarlığa itmiş durumda.

Şartlar nasıl oluşur, sürmekte olan çalışmalar hangi aşamaya geldi bilmiyorum ama bildiğim tek husus Hacettepe maçını yeni stadımızda oynamamız gerektiğidir. Bu maçı da bir başka şehirde ve bir başka sahada oynarsak olası bir olumsuz sonucun (Allah göstermesin) hesabını kim verebilir.

Bu konuda yetki sahibi olanlar belli. Belirsizlik içimizi karartıyor. O yetkililerin ortaya çıkıp hepimizin yüreğini ferahlatıcı bir açıklama yapmaları gerekiyor. Aksi takdirde onların hiç biri bu vebalin altından kalkamazlar.

 

Hem biz basın mensupları hem de o muhteşem taraftarımız yeni stadımızda maç izlemek için sabırsızlanıyoruz. Yeni stadımız inşallah Hacettepe maçıyla hizmete girer bizlerde mutlu oluruz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ