SINIF ARKADAŞINDAN KEMAL ABUÇ’A ÖVGÜLER


Bu makale eklenmiş ve 3514 kez görüntülenmiştir.
Kenan Certel


Geçtiğimiz yıl elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz ilçemizin ilk eczacısı sevilen insan Kemal Abuç Akyazı’da olduğu gibi eczacılar arasında da çok sevildiği sınıf arkadaşı Prof Dr. Eczacı Gülsel Kavalalı’nın İstanbul Eczacılar Odasının yayın organı olan HAVAN Dergisinin Şubat Ayı sayısında yayınlanan yazısından anlaşılıyor.Gülsel Kavalalı “Sınıf arkadaşım Kemal Abuç’un ardından” adlı yazısında su cümlelere yer veriyor.


1198 Kemal Abuç 1956 girişli.


İstanbul Üniversitesi Eczacılık okulunda sınıf arkadaşımdı. Yalnız bizim sınıfta değil okulda herkesin yakından tanıdığı, sevdiği bir arkadaşımdı.  O’nu 26 Haziran 2011 Pazar günü ani olarak kaybettik. Hepimizin Başı Sağolsun.


Kemal 1960 yılında eczacı unvanını aldığı günden bu yana, Akyazı’da Akyazı Eczanesinin sorumlusu idi.O’nu son yolculuğuna uğurladığımız gün, Akyazı Halkının O’nu nasıl sevdiğini, O’nun hastalarına ne kadar yakın olduğunu, bir sağlık neferi olarak maddi ve manevi olarak halkı için nasıl çalışmış olduğunu gördük.Kemal öğrencilik yıllarından beri hiç değişmedi. Sakin ve esprili hali, sorunlara çözücü ve sıcak yaklaşımı ile çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Her zaman yanımızda oldu. Okulun ve son sınıf yıllığında kendisine yöneltilen bir soruyu şöyle yanıtlamıştı. “ Bence ideal eczacı, eczanesinde mektepte öğrendiklerini harfiyen tatbik eden, para hırsı ile değil, hizmet etme ve faydalı olabilme düşüncesi ile hareket edebilen kimse olmalıdır.”


Aynen dediği gibi eczacı olarak Akyazı halkının gösterdiği sevgi ve saygıyı fazlası ile hak etti. O’nu her zaman sevgi ve saygı ile hatırlayacağız. Nurlar İçinde Yatsın.”


 Gördüğümüz gibi dürüstlük, çalışkanlık, yardımseverlik, arkadaşlık asla utulmuyor ve de değerinden kaybetmiyor. Keşke herkes böyle olabilse. O zaman huzurlu ve mutlu bir toplum olurduk. Dayanışma ve yardımlaşma sayesinde her türlü sorunumuzu çözer refah düzeyimiz yükselirdi.


 Kemal ağabeyimiz her kese örnek olabilecek bir kişiliğe sahip ender insanlardan biri idi. Ancak Akyazı toplumu olarak onun bu özelliklerinden yararlanabildiğimizi söyleyebilmeyi çok arzu ederdim. O Akyazı için gerçek bir değerdi ve bizler bunu maalesef göremedik.


 O’nun Akyazı’lı olmayan biri tarafından böyle övgü dolu sözlerle anılması doğrusunu isterseniz Bir Akyazı’lı olarak gururumu okşadı.


 Bu vesile ile O’nu bir kez da rahmetle anıyorum. Mekanı Cennet olsun.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ