MİLLET KAN AĞLIYOR ACELLEDE ŞENLİK VAR


Bu makale 2015-07-27 16:05:31 eklenmiş ve 1075 kez görüntülenmiştir.
Kenan Certel

Her yıl kemençe ve türkülerle 3 gün 3 gece büyük bir coşku ile kutlanan ACELLE yaylası şenliklerinin teröre bu kadar can verdiğimiz şu günlerde daha geniş kapsamlı bir programla kutlanması şehitlerimize saygısızlık olarak değerlendirilip bir çok kesim tarafından tepki ile karşılandı.

Şenliklerin Organizatörü Necati Sevlvitop ve şenliklerin sorumlusu dernek yetkilileri şenlik öncesi ve şenlik sırasında yapılan eleştirilere aldırmayıp şenlikleri tamamlaması eleştirilerin dozunu artırdı.

Yaylaya şenlikleri izlemeye giden yaylacıları dahi çileden çıkaran olumsuz görüntüler basında yer alınca olay dalga dalga bütün kamu oyunun tepki göstermesine neden oldu.

Oysa  Ak Parti genel Merkezinden tüm il ve ilçe Ak Partili belediyelere gönderilen yazıda; “ Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve tüm Türkiye'yi yasa boğan terör saldırısı nedeniyle belediyelerimizin tüm müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca 20.07.2015 tarihinde tüm Belediye Başkanlarımıza konuyla ilgili sms ile bilgilendirme yapılmıştır. 

 Suruç'ta meydana gelen terör saldırısı sonrası aziz milletimizin ve parti camiamızın acısı büyüktür. Bu manada elim terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan (c.c.) rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. “ denmişti.

AKP yönetimi bu yazıyı Acele yaylası şenlikleri yetkililerine iletmemişlerse bu işin sorumlusu durumuna düşmüştür. Yok, ileterek gerekli uyarı yapmışlarsa sorumlu şenlikleri düzenleyen komitedir. Olayda sadece komiteyi suçlamak ta yetmiyor. 3 gün 3 gece cepheye savaşa gider gibi silah ve cephaneleri ile yaylada gürültü çıkaran ve çılgınca eğlenen yaylacı vatandaşlara ne demeli.

Bu olay Akyazı’nın imajını sarsmıştır. Emrindeki kişilere söz geçiremeyen yöneticilerimizin imajını sarsmıştır. Yani Akyazı’lılar olarak bize yakışmayanı yaptık.  

Şimdi vatandaş ilçe Kaymakamından tatmin edici bir açıklama bekliyor. Yayla şenlikleri için belediye imkanlarını sonuna kadar kullanan ve davetiyesine kadar en ince ayrıntısına kadar işin içinde olan Belediye yetkililerinden bir açıklama bekliyor.

KARASU BELEDİYESİ İPTAL ETTİ

Buna göre Karasu’da Belediye tarafından yapılması planlanan başta Karasu festivali olmak üzere tüm etkinlikler iptal edilmiş oldu. 

Ne diyelim Karasu belediyesini de tebrik edelim. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ