TURUNCU DEVRİMİ Mİ O DA NE?

Akyazı ve Akyazılı günlerden beri Ticaret ve Sanayi Odasının
Bu makale 09 Mayıs 2013, Perşembe 15:19:45 eklenmiş ve 1169 kez görüntülenmiştir.
Cuma Hutbeleri

(ATSO) seçimini konuştu durdu. Seçim hem konuşuldu ve hem de yazılıp çizildi. Özellikle yazılıp çizilenlere baktığımızda gördüğümüz manzara Bayraktar’ların kaybetmesi yönündeydi. O nedenle Bayraktar’lar yazılıp çizilen ve söylenenlere cevap versin diye sürekli tahrik edildiler. Bayraktarlar ise sessiz kalmak suretiyle bu oyunu bozdu.  

 Bayraktarlar neyi ne zaman konuşacaklarını, neyi ne zaman konuşmayacaklarını iyi bildikleri için onların kaybetmesini isteyenler tarafından oluşturulan muhalefet cephesi bu sessizlik karşısında ne yapacağını şaşırdı. Bayraktar’lar sessizliklerini cumartesi günü yapılan seçimde sandıktan başarıyla çıkarak bozdu ve 23 meclis üyesinin tamamını almak suretiyle de oluşan karşı cepheyi sessizliğe mahkum etti.

 ATSO başkanlığına ben de talibim deme cesareti gösteren Fatih Aydın’ı kutlamak gerek. Ancak Fatih Aydın her ne kadar ön planda görünüyorsa da asıl ipler perde arkasında olanlardaydı. Perde arkasında olanların bazılarının hesabı kesinlikle ATSO seçimleri değildi. Onların hesabı önümüzdeki yılın başında yapılacak olan mahalli seçimlerdi. Bu seçimi Bayraktar’lara kaybettirerek onların prestijlerini sarsmak gibi düşünceleri vardı. Onlar açıkça ortaya çıkamadılar ama perde arkasından Fatih Aydın’a yol gösterdiler ve onu ne kadar güçleri yetiyorsa o nispette desteklediler. Ne var ki onların verdiği destek ve güç Fatih Aydın ve ekibine seçim kazandıramadı.

 Fatih Aydın seçimlere iki gruptan birden girdi. Ağırlığını 1.gruba verdi ama orada da Soner Bayraktar’a takıldı. Diğer gruptan da istediği sonucu alamayan Fatih Aydın, her iki sandıktan çıkamayarak hayal kırıklığı yaşamış oldu.

 Seçim günü hoş görüntülerde vardı. Mesela Fatih Aydın ve ön planda yer alan ekibinin seçim alanına turuncu kravatlarla gelmiş olmaları dikkat çekiciydi. Oy vermek için gelen üyelere aynı renk kravat takarak kendilerini tanıtmak istediler.

 Seçim sırasında turuncu grupta yer almasına rağmen ekip ruhundan uzaklaşıp kendini yazılı olduğu gruptan çıkarmak için özel gayret gösterenlerde vardı. Ne var ki Bayraktar’ların gücü onları da sandıkta bıraktı ve o güç kendileri tarafından hazırlanan listenin delinmesine imkan vermedi.

 Birde hem oylar kullanılırken hem oylar sayılırken ve hem de sonuçlar açıklanırken diğer adaylara nazaran daha heyecanlı olanlarda vardı. Onlar Meclise 7.gruptan girmeyi başaran iki bayandı. Nurhay Demoen ile Gülden Evran seçildiklerini öğrenir öğrenmez heyecan yerini sevince bıraktı. Yine o iki bayan Ticaret ve Sanayi Odasının da ilk bayan meclis üyesi olma unvanını da almış oldu.  

 Seçim başından sonuna kadar ufak tefek birkaç münferit olumsuz davranışın dışında sakin geçti. Bu durum kuşkusuz tarafların sağduyulu davranmalarının sonucu oluştu. Özellikle de Bayraktar grubunun önünde yer alan isimleri gerginlik yaşanmaması için özel gayret gösterdi. Sebebi ise 23-0 gibi tarihi bir fark atarak kazandıkları seçime gölge düşürmemek içindi.

 Seçim sonuçlarının açıklanması ve seçimi Bayraktar ekibinin kazanması ile turuncu devrimini gerçekleştiremeyenler büyük hayal kırıklığı yaşadı. Sonuçlar açıklandıktan sonra Fatih Aydın ve görüntüde olan ekibi hayal kırıklığı yaşadı ama bana göre en büyük hayal kırıklığını Fatih Aydın ve ekibine perde arkasından destek verenler yaşadı diyebilirim.

 Acısıyla, tatlısıyla ve yarattığı heyecanı ile bir seçim geride kalmıştır. Şimdi çalışma zamanıdır. Bayraktar kardeşler için çalışmak hem de hiçbir menfaat gözetmeden çalışmak özelliklerinden sadece biridir. Koltuklarımıza oturup, şöyle bir arkamıza yaslanarak Bayraktar kardeşlerin yapacağı başarılı çalışmaları ve İlçemize katacakları katma değerleri izlemeye ne dersiniz.

 Bu arada aynı gün aynı yerde Ticaret Borsası seçimi de yapıldı. Rakip çıkmadığı ve tek liste oluştuğu için bu seçim ATSO seçiminin gölgesinde kaldı ve hiç konuşulmadı. Seçimi kazanan Ali Şener Bayraktar’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Akyazı ekonomisine, Akyazı’nın gelişip büyümesine önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

 ATSO ve BORSA seçimlerini kazanan Bayraktar kardeşleri kutlayarak yazımı noktalıyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ