Akil insanlar devreye girdi aile içi husumet son buldu

Akyazı Kuzuluk Orta Mahallede yaşayan kalabalık bir nüfusa sahip olan
Bu haber 2021-10-23 22:34:14 eklenmiş ve 296 kez görüntülenmiştir.

 

Akyazı Kuzuluk Orta Mahallede yaşayan kalabalık bir nüfusa sahip olan geçmişte yaşanan bir olay nedeniyle aralarında aile içi husumet bulunan Hızal Ailesinde yoğun çabalar sonrası Barış sağlandı.

 

Akyazı Kuzuluk Orta Mahallede yaşayan kalabalık bir nüfusa sahip Hızal ailesi geçmişte yaşanan bir aile içerisinde yaşanan bir olay nedeniyle aile içerisinde husumet doğdu.Zaman zaman husumeti sonlandırmak için yapılan girişimlerde olumsuzlukla sona ermişti.

Bu kez ayara Akyazı belediye başkanı Bilal Soykan,İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir eski ilçe Müftülerinden Mehmet Şenokur, Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı, Mahalle imamı Ali Aydoğdu, İş İnsanı Halil Atmaca Hızal ailesinden de Nuri Hızal’dan oluşan heyet yaptığı çalışmalar sonrası tarafları barışa ikna ettiler.

 

Barış heyeti tarafından imzalanan Heyet kararını hayata geçirirken barış sonrası doğacak olası olumsuzlukların giderilmesinde taraf olan Remzi Hızal ve Hikmet Hızal’a yüklediler.

Barış heyeti 18 Ekimde imzalanan bu karar gereği 21 Ekim’de Şerefiye Alabalık tesislerinde verilen Barış yemeği sonrası taraflar bir birlerinin ellerini sıkıp kucaklaşırken bir daha böyle bir olumsuzluğun yaşanmayacağı sözünü de verdiler. Barış kararı Hızal ailesi fertlerinin yanı sıra Kuzuluk halkı tarafından da sevinçle karşılandı

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ