SASKİ’DEN GÖZ BOYAMA ÇALIŞMASI

Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Mahalle sakinlerinin en fazla şikayet ettiği kurum
Bu haber 2018-10-20 00:45:09 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

 

Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Mahalle sakinlerinin en fazla şikayet ettiği kurum SASKİ ve kendilerine hizmet getirmemekte ısrarcı olan Akyazı Belediyesidir.

Alt yapı çalışmaları nedeniyle yaklaşık olarak 5 yıldan fazla bir zamandır SASKİ çalışmalarından ötürü büyük sıkıntı yaşamakta olan Kuzuluk Mahalle sakinleri, bu çalışmaların bir türlü tamamlanamıyor olmasından dolayı da SASKİ’ye adeta ateş püskürüyorlar.

Alt yapı çalışmaları yüzünden uzun zamandan beri yollarının çok bozuk olduğunu, açık havalarda tozdan yağışlı havalarda da çamurdan bir türlü kendilerini kurtaramadıklarını söyleyen Mahalle sakinlerinin bir başka kızgınlığı ise SASKİ yöneticilerinin Sakarya’da su çeşmeden içilir açıklamaları. SASKİ yöneticilerini Kuzuluk Mahallesine davet eden sakinler açıklamayı yapan yöneticilerin evlerindeki çeşmeden akmakta olan suyu içmelerini istiyorlar. Çeşmelerinden akmakta olan suyu bırakın içmeyi bulaşık bile yıkanamayacak kadar bozuk olduğunda ısrarcı olan Kuzuluk Mahalle sakinleri SASKİ yöneticilerini yaptığı açıklamayı aldatmaca olarak değerlendiriyorlar.

Akyazı Belediyesinden de şikayet eden Kuzuluk Mahalle sakinleri, Belediyenin kendilerine hizmet getirmemekte ısrarcı olduğunu söyleyerek bu durum şikayetlerinin ana sebeplerinden biri olarak gösteriyorlar.  Mahalle sakinleri her ay yapılan Meclis toplantısında Kuzuluk Mahallesine ait yerlerin satıldığını ya da kiralandığını söyleyerek, hiç olmazsa bize ait olan yerlerden elde edilen gelirlerin küçük bir kısmını bizim için harcamaları gerekmiyor mu? diye sormayı da ihmal etmiyorlar.

Mahalli seçimin yaklaşmakta olduğu şu günlerde gerek SASKİ’nin ve gerekse Akyazı Belediyesinin Kuzuluk Mahallesinde başlattıkları yolları yamama ve yaya yollarının yapımı gibi çalışmaları da göz boyama şeklinde değerlendirdiklerini söylüyorlar.

Niyetimiz bize hizmet etmeyen, sürekli olarak bize eziyet çektiren ve sıkıntı yaşatanları biz unutmuyoruz. Bunu 31 Mart 2019 günü yapılacak olan seçimlerde sandığa yansıtmaya niyetliyiz şeklinde aç ıklamalar yaparak konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını anlatmaya çalışıyorlar.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ