AKYAZILI MUHTARLAR GÜNLERİNİ KUTLADI

19 Ekim tarihinin Muhtarlar günü olarak kutlanıyor olmasından dolayı Akyazılı Muhtarlar da
Bu haber 2018-10-19 14:21:21 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.

 

19 Ekim tarihinin Muhtarlar günü olarak kutlanıyor olmasından dolayı Akyazılı Muhtarlar da günlerini düzenledikleri etkinliklerle kutladılar.

Akyazılı Muhtarlar ilk olarak bir restoran da bir araya gelerek sabah kahvaltısını birlikte yaptı. Kahvaltı sonrası toplu olarak Atatürk anıtına giden Akyazılı Muhtarlar saygı duruşu ve istiklal marşını söyledikten sonra Dernek Başkanı Bekir Durmuş iki arkadaşıyla birlikte Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Anıta çelengin bırakılmasından sonra kürsüye gelen Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş şunları söyledi “ Başbakanlığın 2015/15 Sayılı genelgesiyle 19 Ekim’in Muhtarlar günü olarak kutlanmaya başladık. Tarihsel arşivlere baktığımızda ilk Muhtarlık seçiminin 1830 yılında Bolu İlimizde yapıldığı görürüz. Bu nedenle Muhtarlık tarihi eskilere dayanmaktadır. Muhtar seçilmiş demektir. Seçilmiş Muhtar Devlet teşkilatının kılcal damarlarından biridir. Muhtar Devlet vatandaş arasında bir köprüdür. Toplum bütünlüğünün ve kamu düzeninin sağlanmasında Muhtar önemli bir halkadır.”

Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş Ülke genelinde aralarında 622 si kadın olmak üzere 31 bin 963 Mahalle ve 18 bin 229 Köy olmak üzere toplamda 50 bin 192 Muhtarın görev yaptığını ve söyledi ve konuşmasını şöyle tamamladı “ Sakarya’mızda 665 muhtarımız görev yapmaktadır. Muhtarlar görev yaptıkları Mahallelerin anası, babası ve dert ortaklarıdır. Tüm eleştiri ve yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen Muhtarlarımız görevlerini layıkıyla yapabilmenin uğraşını vermektedir. Muhtar tüm vatandaşların derdini anlattığı ve sığındıkları birer limandır. Muhtar 7/24 nöbet tutan üniformasız birer askerdir. Muhtarlar siyaseti olur ama siyaset yapmaz, partileri olur ama partizanlık yapmaz, Mahallelisinin sorununu çözmek için çalmadık kapı bırakmaz. Muhtarlık işte budur”

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle anıt önünde düzenlenen törene Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, CHP İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu, bazı daire Müdürleri, STK başkan ve yöneticileri, Belediye Meclisi Üyeleri ile Mahalle Muhtarları katıldı.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ