SATSO TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDA 5 AKYAZI’LI

Kısa adı SATSO olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Türk Müziği topluluğunun geçtiğimiz
Bu haber 2018-06-24 00:26:50 eklenmiş ve 504 kez görüntülenmiştir.

Kısa adı SATSO olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Türk Müziği topluluğunun geçtiğimiz Perşembe günü Sakarya Üniversitesi kongre merkezi salonunda verdiği şahane konserin büyük beğeni kazanması ve izleyenleri mest etmesinin ardından gözler bu topluluğun bundan sonraki konserlerinin ne zaman olacağına çevrildi.

Konserin Sakarya’nın kurtuluşunun yıl dönümüne rastlaması ve TRT’nin güzel sesli sanatçılarından elif Güreşçi’nin de konuk sanatçı olarak gecede yer alması ile verilen konser izleyenlere büyük keyif verdi.

Sakarya Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Üyesi Hamdi İtil’in yönetiminde başarılı bir sunum gösteren 40 kişiden oluşan Türk Müziği topluluğu  kadrosunda 5 de Akyazı’lı korist yer aldı. Bizim Akyazı İnternet Haber sitesi genel yayın yönetmeni Kenan Certel, İkiz kardeşler Sema ve Semra Kara, Altındereli inşaat ustası Temel Yavuz ve İbrahim Kır muhteşem konsere güzel seslere katkı vererek Akyazı’yı başarı ile temsil ettiler.

10 yıl önce zamanın SATSO başkanı Erol Öztürk tarafından kurulan Amatör bir topluluk olarak kurulan ve bu güne kadar sayısız konser veren topluluk artık rüştünü ispatlamış güzel sesli koristleri ile oldukça başarılı konserlere imza atmaya başladı.

Muhteşem konser SATSO’un yeni ve eski Başkanları Akgün Altuğ ve Erol Öztürk Şef Hamdi itil ve Misafir Sanatçı Elif Güreşçi’ye birer çiçek taktim ettiler.

SATSO başkanı Akgün Altuğ, Eski Başkanlardan iş adamı Erol Öztürk, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Sertaç Kesler, Sakarya Üniversitesi Rektör yardımcısı Musa Eker, SATSO yönetim Kurulu üyeleri ve salonu tıklım tıklım dolduran müzikseverler yaklaşık 2 buçuk saat sürn konserin sonunda alkış tutarak en çok beğendikleri bir parçanın tekrarlamasını istedi. 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Magazin haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ