TRAC S.A.B.A.H. İŞBİRLİĞİ

Kısa adı TRAC olan Türkiye Radyo Amatörleri ile Kısa adı S.A.B.A.H. olan
Bu haber 2017-12-15 20:24:35 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.

Kısa adı TRAC olan Türkiye Radyo Amatörleri ile Kısa adı  S.A.B.A.H. olan Sakarya Afet Bilinçlendirme, Afete Hazırlama ve arama kurtarma derneği bundan böyle birlikte çalışmayı kararlaştırdı.

Merkezi Hendek ilçesinde bulunan TRAC Sakarya Şubesi başkan ve üyeleri Merkezi Akyazı’da olan S.A.B.A.H. Derneğinin davetlisi olarak Akyazı’ya yaptıkları ziyaret sırasında bu kararı aldılar.

S.A.B.AH. Derneğinin eğitim merkezi salonunda yapılan toplantı tanışma ile başladı. Her iki Derneğin başkan ve üyelerinin  kendilerini tanıtmalarının ardından dernek faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bunuldu. Olası afetlerde birlikte çalışma alanları ve birbirlerine nasıl destek olabilecekleri konuları belirlendi.

Toplantıda ayrıca ortak tatbikat yapılması konularında anlaşmaya varıldı. Her iki dernek arasında karşılıklı ziyaretler yapılarak birlikteliğin güçlendirilmesi ve dernekler arsında karşılıklı üye olunması konusunda anlaşmaya varıldı.

Bilindiği gibi her iki dernek te gönüllülük esasına dayalı olarak biri haberleşme diğeri de afetlere karşı vatandaşları hazırlıklı olmaları konularında eğitim veriyor ve uygulamalar yapıyor.

 

  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ