AKP ; KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR 8 ARALIK 2017

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklaması
Bu haber 2017-12-08 22:04:11 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklaması tüm İslam ülkelerini ayağa kaldırdı. Hemen hemen her kurum ve kuruluş konuyla ilgili olarak basın bildirisi yayınlarken, AK Parti Akyazı İlçe teşkilatı da Başkan Fevzi Bora imzasıyla bir basın açıklaması gönderdi.

Açıklama şöyle; ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik ve bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasında ki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler Türküyle, Arabıyla, Kürdiyle, tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyübü ruhunun dirilip karşılarına dikileceğini göreceklerdir.

AK Parti Akyazı İlçe teşkilatı tarafından yayınlanan basın bildirisinin son bölümünde ise şu görüşlere yer verildi “ Türkiye’nin, insanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünya ki tüm Müslümanların İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan ABD’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.  Bu hadise Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “ Dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve Ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız”

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ