MİNİKLER DEPREMİ ÖĞRENDİLER

Kısa Adı A.C.A olan Akyazı Cumhuriyet Ana Okulu Öğrencileri
Bu haber 2017-11-23 13:37:08 eklenmiş ve 303 kez görüntülenmiştir.

Kısa Adı A.C.A olan Akyazı Cumhuriyet Ana Okulu Öğrencileri S.A.B.A.H. Derneğinin Afet Eğitim Merkezine giderek burada deprem ve depremden korunma yöntemlerini öğrendiler.

Okul Müdürü Fetih Çabukoğlu başkanlığında sabah ve öğleyin olmak üzere iki gurup halinde .A.B.A.H. Derneğinin Afet Eğitim Merkezine gelen ana okulu öğrencileri burada deprem nedir nasıl oluşur, deprem anında nasıl davranmalı, deprem öncesi evlerimizde alınması gereken önlemler hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler aldılar. Deprem anında bulunduğumuz yerde çök, kapan ve tutun hareketini uygulayarak öğrendiler.

Dernek Başkanı İlhan Durgut, Faruk Ak, Hüseyin Demir  ve Recep Saka’dan eğitim alan 200 minik öğrenci evlerindeki  gardorop, buzdolabı, kitaplık gibi büyük eşyaları duvara monte etmeleri gerektiğini babalarına anlatacakları sözünü vererek merkezden ayrıldılar.

Okul Müdürü Fetih Çabukoğlu depremle içi içe yaşamak olduğumuz ilçemiz Akyazı’da  bu eğitimlerin küçük yaşta alınmasının önemli olduğunu belirterek bu alanda önemli bir görevi üstlenen gönüllülerden oluşan S.A.B.A.H. Derneğinin başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum dedi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ