REŞADİYELİLERDEN ADASU’YA TEPKİ

Büyükşehir Belediyesi sınırları içine girdikten sonra köy statüsünden
Bu haber 2017-09-09 14:34:34 eklenmiş ve 320 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi sınırları içine girdikten sonra köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen Akyazı’ya bağlı Reşadiye Mahallesi sakinlerinden Adasuyun evlerine saat bağlayarak su parası istemesine tepki geldi.

Reşadiye Mahalle sakinleri adına konuşan Cengiz Yüksel, Büyükşehre bağlanan Köylerin 5 yıl müddetle su parası alınmayacağı açıklanmıştı. Reşadiye olarak Büyükşehre bağlanmamızın üzerinden 5 yıl geçmemiş olmasına rağmen Adasuyun Mahallelerine gelerek evlere su saati takmaya ve takılan evlerden de su parası almaya başlamalarını yapılan açıklamaya ters düştüğünü belirterek, önce siz sözünüzde durun sonra biz duralım dedi.

Cengiz Yümsel, su parası ödememek için direniş gösteren Mahallelerden su parası alınmadığını bildiklerini söyleyerek Mahalle sakinleri adına açıklamasını şöyle sürdürdü “ Adasu tarafından yapılan ayrıcalık yasalara aykırı bir durumdur. Adasu şayet bizden su parası almak için ısrarcı olursa bizde hakkımızı yasal yollardan arayacağız ve bu durumla ilgili olarak ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacağız”

Cengiz Yüksel açıklamasını şöyle tamamladı “ Bu sadece bizim sorunumuz değildir. Bu sorun öncesinde köy olup şimdi mahalle konumuna düşen hepimizin sorunudur. Öyleyse bu sorunu çözmek için aynı sorunu yaşayanları birlikte hareket etmeye davet ediyoruz”

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Asayiş haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ