ATSO ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere ‘Nefes Kredisi Projesi’ kapsamında
Bu haber 2016-12-14 22:34:27 eklenmiş ve 1783 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere ‘Nefes Kredisi Projesi’ kapsamında Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası da üyelerine kredi desteği veriyor.

Akyazı  Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar Nefes Kredisi ile ilgili bilgi aktararak şunları dile getirdi:

“Ülke genelinde KOBİ’lerin %15 ile %18 arasında faizle kredi kullanabildiği için zorluklar çekiyorlardı.  TOBB öncülüğünde başlatılan bu Proje ile KOBİ’lerin yüksek faiz baskısından bir nebze olsun kurtularak, nefes alacağını söyledi.

TOBB, Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) teminat desteği ile Ziraat Bankası ve Denizbank işbirliği ile hazırlanan protokol kapsamında ATSO  üyesi KOBİ'ler yıllık yüzde 9,90 (aylık yüzde 0,825) faiz oranı ile 12 ay (eşit taksitli) vadeli TOBB Nefes Kredisi'nden yararlanabilecek. TOBB Nefes Kredisi'nde KOBİ'lere KGF yüzde 85 oranında kefalet sağlayacak. Cirosu 40 milyon TL’den az ve çalışan sayısı 250’den az tüm sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimiz bu krediden faydalanabilecek. Krediden faydalanmak isteyen üyelerimiz Odamızdan alacakları Üyelik Faaliyet  ( TOBB Nefes Kredisi için) ibareli belgesi ile  İlçemiz Denizbank ve Ziraat Bankası Şubelerine müracaat edeceklerdir.

Başkan Bayraktar  açıklamasının devamında “KOBİ'lerimiz yıllık yüzde 9,90 (aylık yüzde 0,825) faiz oranı ile 12 ay (eşit taksitli) vadeli TOBB Nefes Kredisi'nden yararlanabilecek. Kredi için başvurular 12 Aralık 2016 tarihinde başlamış olup üyelerimizin bu kredi desteğinden maksimum seviyede faydalanmasından memnuniyet duyacağız. Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek tutar en fazla 250 TL. olup, KGF’nin (Hazine Müşteşarlığı’nca) talep edeceği başvuru bedeli olan 250 TL ve binde 5 (% 0,5) (komisyon kredinin KGF kefaletine konu olan %85’lik kısmı üzerinden hesaplanacaktır) dışında üyelerimizden herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecektir.İş dünyamızın durmadan yavaşlamadan ilerlemesi için gayret eden TOBB’ ne teşekkür ediyor başarılı bir süreç olmasını diliyorum. Umuyoruz ki üyelerimiz bu kredilerle derin bir nefes alacak üretmeye ve hizmet etmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ