DOKTOR GÜLŞAH YILMAZ “VEREM ERKEN TEŞHİSLE SORUN DEĞİL”

Eskilerin ince hastalık dediği ve geldiğinde ölümle sonuçlanan verem hastalığı
Bu haber 2016-11-14 14:24:22 eklenmiş ve 991 kez görüntülenmiştir.

Eskilerin ince hastalık dediği ve geldiğinde ölümle sonuçlanan verem hastalığı (tüberküloz) gelişmiş ülkelerde artık hiç görülmezken, ülkemizde veremli hasta sayısı gün geçtikçe artıyor.

Aşısı bulunduktan sonra erken teşhisle tedavi edilebilen bu hastalık ne yazıkki bugün başta iyi beslenememekle birlikte bir çok nedenden dolayı hızla yayılıyor.

Bu amansız hastalığın tedavisinde erken teşhisin çok önemli olduğunun altını çizen Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Akyazı halkını bu konuda uyararak Sağlık Bakanlığına ait verem tarama aracı ile çarşı içinde vatandaşlarımıza röntgen taraması yaptı. Yoğun ilgi gösterilen röntgen taraması sırasında  vatandaşlar hem ciğerlerinde bir sorun olup olmadığını öğrendiler ve hem de erken teşhisin önemi hakkında bilgilendiler.

Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz verem tarama çağrımıza ilgi gösteren sağ duyulu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Taramanın sonuçları ile ilgili olarak röntgeni çekilen vatandaşlarımıza telefonla bilgi verilecektir şeklinde açıklamada bulundu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Saglık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ